God fredag dere,
Helgen nærmer seg med stormskritt. Hva er ikke bedre med å starte den med yummy apple muffins? servert sammen med vaniljeiskrem? mmm.
Oppskrift 9 muffins:
75 gram Smeltet Smør
2 egg
100 gram Sukker
150 gram Mel
1 teskjee Vaniljesukker
1 teskjee Bakepulver
1.5 teskjee Kanel
2 Epler
1. Pisk eggedosis av egg og sukker.
For å se om eggedosisen er ferdig, ta litt røre mellom to fingre, om du kjenner sukkerkornene, er den ikke ferdig.
2. Bland sammen mel, bakepulver, vaniljesukker og kanel i bolle.
Tilsett melblanding sammen med smeltet smør, miks godt.
3. Skrell og skjær to epler i tynne skiver.
4. Fordel røren i muffinsformen. Jeg brukte 1 cookiescoop i hver form. Wilton sine cupcakebrett er non stick. Bakeverket setter derfor ikke fast, men smør likevel hver form med litt smeltet smør.
Legg 4-5 epleskiver i hver form. Strø over ønsket mengde av sukker og kanel. Stek på 180 grader – ca. 15-20 min. Bruk en stekepinne til å se om de er ferdig inni.
Server eplemuffinsene lunke sammen med vaniljevisp, pisket krem eller vaniljeiskrem. Smelter i munnen.
Disse muffinsene er også fine å fryse, og ha klar om du får uventede gjester på døren.
Nyt fredagen solstråler, for det skal iallefall jeg.
IV.
Finn flere oppskrifter på muffins her.